Novinky

OSOBNÍ ZKUŠENOST S FINANČNÍM ÚŘADEM

V minulém článku jsem upozorňoval na blížící se konec lhůty pro podání daně z nemovitých věcí. Běžná lhůta je do konce měsíce ledna, tudíž do 31.1.2018.

Takže, abychom si to shrnuli. Koupili jste v minulém roce nemovitost a 1.1.2018 jste v LV (listu vlastnictví) uvedeni jako majitelé. Nebo jste začátkem ledna byli v převodu a po prvním lednu vám došel dopis z KN (katastr nemovitostí), že vlastnické právo bylo převedeno na Vás. Nicméně rozhodným dnem je podání Návrhu na vklad vlastnického práva do KN, takže pro vás platí také povinnost zajít do konce ledna na finanční úřad a podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí.

Prodali jste nemovitost?

Číst dál...

POZOR, NEZAPOMNĚLI JSTE NA DAŇ Z NEMOVITÝCH VĚCÍ?

Je půlka ledna roku 2018 a je na čase si připomenout, že ti, kteří minulý rok koupili nemovitost, musí na finanční úřad a do konce ledna podat daňové přiznání k této dani, běžně označované jako daň z nemovitostí (starší název). Lhůta pro podání daňového přiznání je tedy k 31.1.2018 a rozhodujícím okamžikem je v tomto případě datum na podacím razítku úřadu nebo pošty.

Je to jediná daň, která se platí dopředu a rozhodující stav pro platbu této daně je k 1.1. 2018.

Koupili jste nemovitost, respektive jste v procesu převodu nemovitosti, nicméně vlastnické právo ještě není převedeno na vás?

Číst dál...

VÝVOJ REALITNÍHO TRHU V ROCE 2017 V BRNĚ A OKOLÍ

Pojďme se ohlédnout za rokem 2017 a vývojem cen nemovitostí v Brně a okolí.

Začátek roku 2017 naznačoval další a nezastavitelný růst cen brněnských bytů a domů, nicméně v březnu se růst zastavil, respektive se týkal bytů a domů v nejžádanějších lokalitách.

Ani po prázdninách se na situaci nic moc nezměnilo, prodejní ceny se nedostaly na úroveň ze začátku roku, respektive nabídkové ceny jsou obdobné, ale reálné prodejní ceny nabídkovým cenám neodpovídají (reálné prodejní ceny jsou oproti nabídkovým o 10-15 % nižší, někdy i více) a to je i důvod toho, že kupující už neakceptují vysoké prodejní ceny nemovitostí, více si vybírají a jednají o ceně.

Číst dál...