Novinky

KUPUJETE NEMOVITOST? – CO UDĚLAT DŘÍV? NAJÍT NEMOVITOST NEBO VYŘÍDIT HYPOTÉKU?

Bydlíte v nájmu nebo u rodičů a rozhodli jste se koupit si vlastní vysněné bydlení a říkáte si, že s financováním nebude problém, protože stabilně vyděláváte? Začnete se rozhlížet, hledat, chodit na prohlídky a najednou vám padne ta pravá nemovitost do oka a vy se ji rozhodnete koupit. Podepíšete Rezervační smlouvu, složíte rezervační zálohu a jdete do banky zjistit, kolik vám půjčí. Je to správný postup? Ve svém okolí znám spoustu lidí, kteří na tento postup doplatili, a stálo je to nemálo peněz.

Ptáte se PROČ?

Číst dál...

Úschova kupní ceny, úschovní účet - NEPOSTRADATELNÝ POMOCNÍK

Rozhodli jste se prodat nemovitost, našli jste vážného kupce a nyní se rozhodujete, jak nejjednodušeji nemovitost převést na nového majitele a předat si finanční prostředky?

Napadne vás, že si vzor kupní smlouvy stáhnete z internetu a jelikož jste si s kupcem kápli do noty a on má peníze nachystané v hotovosti, nebrání vám nic v tom, že podepíšete kupní smlouvu, převezmete si peníze a zajdete s kupní smlouvou na katastr nemovitostí, kde podáte návrh na vklad a vše se jednoduše a hladce vyřídí.

Buďte velmi opatrní, protože v tomto postupu na vás číhají hned tři možné a zásadní komplikace.

Číst dál...

OSOBNÍ ZKUŠENOST S FINANČNÍM ÚŘADEM

V minulém článku jsem upozorňoval na blížící se konec lhůty pro podání daně z nemovitých věcí. Běžná lhůta je do konce měsíce ledna, tudíž do 31.1.2018.

Takže, abychom si to shrnuli. Koupili jste v minulém roce nemovitost a 1.1.2018 jste v LV (listu vlastnictví) uvedeni jako majitelé. Nebo jste začátkem ledna byli v převodu a po prvním lednu vám došel dopis z KN (katastr nemovitostí), že vlastnické právo bylo převedeno na Vás. Nicméně rozhodným dnem je podání Návrhu na vklad vlastnického práva do KN, takže pro vás platí také povinnost zajít do konce ledna na finanční úřad a podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí.

Prodali jste nemovitost?

Číst dál...